Otočit kohoutkem a mít hned k dispozici vodu, to je luxus který ani v dnešní době nemá každý. Starší domy se k obecnímu vodovodu připojovaly postupně a do té doby si lidé chodili pro vodu k obecní studni. I lidé co měli svou vlastní studnu si nejprve museli vodu napustit ze studny a nanosit v kbelících až domů. Máme štěstí že žijeme v době kdy máme k dispozici vodu kdykoliv ji potřebujeme.
Jestli jste se rozhodli koupit starý dům který není napojený na vodu, určitě vás během rekonstrukce čeká i provedení přípojky. Tak jako stavba a rekonstrukce domu podléhá podvolení ze strany úřadů, tak i výstavba vodovodní přípojky podléhá schválení ze strany stavebného úřadu. Pro napojení na vodu je potřeba sehnat spoustu podkladů, a běžný člověk bez zkušeností s tím může mít docela problém.
Pokud nechcete žít bez vody, budete muset sehnat všechny podklady, které stavební úřad vyžaduje. Nevíte co a nevíte kde? Obsahem žádosti k připojení na obecní vodovod je i projektová dokumentace vodovodní přípojky, kterou vám musí zpracovat pověřená osoba. To stejné platí i v případě že byste si na pozemku chtěli vyhloubit studnu. U studny je potřeba si dávat obzvláště velký pozor, protože pokud si ji vyhloubíte sami a úřad na to přijde, čeká na vás tučná pokuta.
Pokud potřebujete provést řízením ohledně stavby přípojky nebo studny, rozhodně se obraťte na projekční kancelář, která se na tyto stavby specializuje. Díky tomu budete mít jistotu že máte vše připravené tak, aby to úřad mohl schválit v co nejkratším možném termínu. Celá rekonstrukce je časově náročná, což samozřejmě záleží na stavu domu, který opravujete, ale je potřeba počítat s tím, že během rekonstrukce se může objevit cokoliv o čem jste netušili. Vše si zařiďte předem a díky tomu by měla vaše rekonstrukce jít jako na drátkách, to už vás překvapí jen máloco.